Оголошення

Яблунівська селищна рада спільно з молодіжним об’єднанням «Простір становлення Особистості» запрошує жителів та гостей громади на традиційну Ватру Пам’яті з нагоди відзначення Дня захисника України. Захід відбудеться 13 жовтня 2021 року. Початок о 17.30год. біля Яблунівського будинку культури за участю народного аматорського колективу «Дзвони Карпат» Яблунівського будинку культури та ансамблю «Соколи» Лючанського будинку культури.

Що святкуємо 14 жовтня?

Що святкуємо 14 жовтня? День Покрови Пресвятої Богородиці – свято з’явилося у Х столітті після того, як Божа Мати накрила своїм покровом Константинополь, чим врятувала його від знищення. День захисника України – встановлено у 2014 році. Вшановують героїзм захисників незалежності і територіальної цілісності України, військові традиції та звитяги українців. День Українського козацтва – встановлено 1999-го. На Покрови відбулася Велика рада, на якій обирали гетьмана. Козаки вважали Покрову своєю заступницею. День створення УПА – 1942 року створено УПА. У 1947 році УПА оголосила Покрови своїм офіційним святом. Середній вік членів УПА - 18-22 роки.Вони збудували близько 10 000 криївок.