1. Готує висновки та рекомендації з питань земельних відносин, екології та охорони навколишнього середовища.
  2. Контролює виконання програми та рішень ради, а також заходів передбачених іншими програмами та рішеннями ради, з питань земельних відносин, екології та охорони навколишнього середовища.
  3. З метою здійснення депутатського контролю, систематично, але не рідше одного разу в рік вивчає та подає за результатами звіт, який включає висновки та рекомендації, щодо покращення функціонування в підзвітних і підконтрольних раді органів, підприємств, установ та організацій з питань земельних відносин, екології та охорони навколишнього середовища.
  4. Перед винесенням їх розгляд ради погоджує проекти рішень ради з питань земельних відносин, екології та охорони навколишнього середовища; з питань про надання земельних ділянок під будівництво, зміни цільового призначення земельних ділянок та ін.
  5. Попередньо розглядає відповідні розділи і показники проектів планів соціально-економічного розвитку та бюджету, звітів про їх виконання, вносить по них зауваження і пропозиції.
  6. Погоджує проекти рішень ради про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, генплану забудови, оформлення права користування земельною ділянкою, надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без оформлення матеріалів вибору.
  7. Розглядає і погоджує експертні оцінки при приватизації земельних ділянок.
  8. Попередньо розглядає проекти рішень про скасування попередніх рішень Яблунівської селищної ради (у тому числі ради попередніх скликань), а також інших рад, що увійшли до її складу, їхніх виконавчих органів з питань земельних відносин, екології та охорони навколишнього середовища.
  9. Забезпечує проведення громадської екологічної експертизи, оприлюднення її результатів і подання їх органам, уповноваженим приймати рішення щодо розміщення, проектування та будівництва нових і реконструкції діючих підприємств, споруд та інших об’єктів, пов’язаних із використанням природного середовища.
  10. Розглядає пропозиції суб’єктів містобудування щодо визначення територій, вибору, приватизації, вилучення (викупу) та надання земель для містобудівних потреб.
  11. Погоджує визначення та проведення вибору у встановленому законом порядку і надання відповідно до рішень ради землі для містобудівних потреб.
  12. Попередньо розглядає і погоджує проекти рішень виконавчого комітету з питань будівництва чи надання земельних ділянок, крім питань перепланування та добудови балконів, лоджій.
  13. Ініціює перегляд раніше прийнятих, але не виконаних рішень ради та виконавчого комітету з питань надання земельних ділянок у власність чи користування.