«Вплив забрудненого атмосферного повітря на здоров’я людини».
Вплив забрудненого атмосферного повітря на здоров’я людини
Кашлюк. Чим небезпечна хвороба. Профілактика.
За 5 місяців 2024 року по Косівському району зареєстровано 8 лабораторно підтверджених випадків захворювання на кашлюк серед дитячого населення, діти вікової категорії: до 1 року – 2 дитини, 1-4 р – 1 дитина, 5-9 р – 2 дитини, 10-14 р – 2 дитини, 15-17 р. – 1 дитина. Більшість дітей не отримали щеплення проти кашлюку через відмову батьків з різних причин.
«Всесвітній день щитовидної залози».
Щорічно 25 травня у всіх країнах відзначається Всесвітній день щитовидної залози (World Thyroid Day Метою проведення дня є підвищення рівня поінформованості суспільства про можливі захворювання щитовидної залози та методи їх раннього виявлення та запобігання, пропаганда програм профілактики та сучасних методів лікування хвороб цього органу.
« Всесвітній День меланоми ».
Як свідчить статистика , злоякісні новоутворення шкіри на сьогодні є одним із найбільш поширених видів онкологічних захворювань як в наших районах так і по всій Україні.
Сезон гострих кишкових інфекцій
Гострі кишкові інфекції (ГКІ) – це група інфекційних хвороб, що проявляються ураженням шлунково-кишкового тракту з порушенням водно-сольового обміну, загальною інтоксикацією. Це одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей. Зазвичай ГКІ спричинено бактеріями або вірусами, які потрапляють в організм людини із зараженою їжею чи водою. Головним місцем локалізації збудників ГКІ є травна система організму хазяїна. У зв’язку з тим, що паразит локалізується найчастіше в кишківнику, ці захворювання називають кишковими інфекціями. Передача збудників ГКІ здійснюється фекально-оральним механізмом, в якому задіяні харчові продукти, вода, мухи, руки, предмети побуту ( посуд, іграшки, рушники тощо). Шляхами передачі збудників ГКІ є харчовий, водний, контактно-побутовий. Рівень захворюваності різними нозологічними формами ГКІ залежить від кількості збудника, шляху передачі та зовнішніх чинників ( температура, вологість тощо). До групи ГКІ відносяться черевний тиф та паратифи А і В, інші сальмонельози, шигельоз, вірусний гепатит А, холера, різні вірусні захворювання ( ротавірусні, ентеровірусні тощо) та інші. Основними симптомами ГКІ є: нудота, блювота, пронос, біль в животі, відсутність апетиту, підвищення температури, загальна слабкість. Треба пам’ятати, що хвороба проявляється не відразу. Від моменту потрапляння збудника в організм людини до появи перших ознак захворювання проходить від 1 дня до 7 днів ( інкубаційний період). Усі збудники ГКІ є специфічними паразитами людини і тварин. Проте вони мають здатність виживання та розмноження в зовнішньому середовищі ( вода, грунт, харчові продукти, предмети вжитку тощо). Вони зберігають життєдіяльність на різних предметах від 1 - 5 днів до декількох місяців, особливо в теплий період року. Сприяють розповсюдженню збудників мухи.
«Всесвітній день боротьби з астмою»
Всесвітній день боротьби з астмою (World Asthma Day) – щорічний захід, який проводиться в перший вівторок травня під егідою Глобальної ініціативи по боротьбі з астмою за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), що вперше був проведений у 1998 році, і з кожним роком стає однією з найважливіших подій, присвячених астмі. У Всесвітній день боротьби з астмою в країнах по всьому світу відбудуться заходи з підвищення обізнаності щодо триваючої і зростаючої захворюваності та смертності від астми, яких можна уникнути.