З початку року в Івано-Франківській області спостерігається ріст захворювання на вірусний гепатит А ( ВГА). На території Косівського та Верховинського районах за останні роки не було зареєстровано випадків захворювання на ВГА.

Нагадає що це за  хвороба.

       Гепатит А – захворювання печінки, спричинене вірусом, типова гостра кишкова інфекція, джерелом збудника якої є хвора людина, переважно в початковому періоді захворювання. Найбільшу епідеміологічну небезпеку становлять хворі з субклінічною і безжовтяничною формами хвороби. Максимальна заразність припадає на початковий період.

На відміну від гепатитів В і С, гепатит А не провокує розвиток хронічної хвороби печінки і рідко закінчується смертю. Майже всі люди, уражені гепатитом А, повністю одужують і у них формується пожиттєвий імунітет до хвороби.

ЯК ПЕРЕДАЄТЬСЯ ГЕПАТИТ А.

Гепатит А найчастіше передається фекально-оральним шляхом. Тобто ви можете заразитись гепатитом А через продукти чи воду, забруднені фекаліями інфікованої людини. В домашніх умовах гепатит А найчастіше передається через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім'ї. Тому гепатит А часто називають хворобою брудних рук.

Вірус гепатиту А також може передаватись при тісному фізичному контакті з інфікованою людиною.

ГЕПАТИТ А: СИМПТОМИ

Симптоми гепатиту А можуть проявлятись як у легкій, так і у важкій формі. Найчастіше це:

підвищена температура,

слабкість,

відсутність апетиту,

діарея,

блювота,

неприємні відчуття в животі,

сеча стає темнішою,

пожовтіння шкіри і білків очей.

Варто зауважити, що при гепатиті А не завжди проявляються абсолютно усі симптоми, вказані вище. Наприклад, у інфікованої людини може бути абсолютно нормальна температура тіла чи звичний колір сечі.

Симптоми гепатиту А значно частіше проявляються у дорослих, аніж у дітей. Більше того, у дітей до 6 років дуже часто відсутні будь-які симптоми гепатиту А, а жовтуха розвивається лише у 10%.

У дорослих симптоми проявляються у більш складній формі, а жовтуха з’являється у 70% випадків. Важка форма хвороби і летальні наслідки найчастіше фіксуються у осіб, яким понад 65 років.

Для того ,щоб не захворіти гепатитом А, необхідно суворе дотримання правил особистої гігієни а саме:

Ретельно мити руки милом перед приготуванням та вживанням їжі.

Обов’язково мити руки після відвідування туалетів.

Пити кип`ячену воду.

Ретельно мити овочі, фрукти і ягоди перед вживанням. Для більшої безпеки краще обдавати їх окропом.

Дитячі іграшки мити та по можливості також обробляти кип’ятком.

Не купуйте їжу у сумнівних вуличних торговців.

Тримати в чистоті водопроводи, криниці, вбиральні та сміттєві ящики.

Не використовувати  для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання.

     Надійним засобом профілактики вірусного гепатиту А є вакцинація, яка відповідно до наказу МОЗ України від 16.09.2011р. № 595 відноситься до рекомендованих щеплень. Після введення двох доз вакцини формується пожиттєвий імунітет.

Подбайте про Ваше здоров’я завчасно!

Фото без описуФото без опису