При низьких температурах повітря  наше тіло починає стрімко втрачати тепло, що може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.

 Є ряд простих правил, які допоможуть вам уникнути переохолодження навіть у найлютіший мороз.

- Дотримуйтесь принципу багатошаровості в одежі.  Обирайте речі з натуральних тканих або сучасних теплоакумулювальних матеріалів.Ннаявність базового шару відведе зайву вологу від вашого тіла (термобілизна);середній шар одягу допоможе забезпечити теплом ваше тіло (светр);верхній шар одягу (пуховик або куртка) захистить вас від вітру та вологи.

Окрім того, не забувайте про утеплення голови (на холоді до 70 % тепла з тіла людини втрачається саме через голову), рук, ніг.

-Не вживайте алкогольних напоїв та не паліть на морозі. Алкоголь створює ілюзію тепла, а насправді має діаметрально протилежну дію. Паління ж погіршує циркуляцію крові і робить дрібні кровоносні судини більш вразливими до холоду.

- Перед виходом із дому збалансовано поїжте та випийте рідини. Це не рутинна вимога вашої бабусі, а життєво необхідне правило у мороз! Для вироблення тепла необхідно в рази більше енергії.

-Користуйтеся спеціальними косметичними засобами для обробки відкритих ділянок шкіри ,а також не носіть металевих ювелірних виробів на шиї, кистях, пальцях. Метал охолоджується значно швидше, ніж шкіра людини, а персні на пальцях можуть сильно перетискати кровоносні судини.

-Не стійте на одному місті, намагайтеся рухатися.

-При можливості кожні півгодини-годину заходьте у тепле приміщення.
 

Що робити в разі переохолодження:
-при легкому переохолодженні достатньо тепло вдягнутися, випити гарячий солодкий чай або каву, щоб зігрітися.

Якщо переохолодження тривало досить довго:
-Провести огляд постраждалого, визначити наявність свідомості та дихання.
-Викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги.
-При можливості усунути дію холоду: перемістити постраждалого в тепле приміщення, зняти мокрий одяг. Взуття та одяг знімати обережно, без зусиль, щоб не ушкодити вражені ділянки тіла (краще розрізати взуття та одяг).
-Якщо постраждалий у свідомості, зігріти його безалкогольними гарячими напоями.
-Не можна інтенсивно розтирати відморожену частину тіла!
-Накрити термопокривалом або ковдрою.

Якщо ви помітили в себе або в іншої людини ознаки обмороження, негайно зверніться за медичною допомогою до фахівців!

І на останок, пам’ятайте, що підтримка внутрішніх сил вашого організму за допомогою фізичної активності, споживання їжі багатої корисними речовинами та постійне загартовування організму – це неоціненний вклад у ваше здоров’я, яке ви повинні робити регулярно!

Фото без опису