«Лямбліоз. Симптоми, профілактика»
Лямбліоз - це інфекційна патологія, яку викликають лямблії - найпростіші, що паразитують в тонкому кишечнику. Тому своєчасна діагностика лямбліозу у дітей і дорослих надзвичайно важлива.
Розрізняють дві форми існування лямблій:
-
рухома (вегетативна);
-
нерухома (циста).
Зараження лямбліями кишечника відбувається при вживанні продуктів, заражених цистами, води (найчастіше це фрукти, овочі і ягоди, які обробили термічним способом), через недотримання гігієни (забруднені руки та побутові предмети).
Потрапивши в травну систему, лямблії відразу спрямовуються в тонкий кишечник, де дратують слизову, викликаючи її запалення. Якщо вони потрапляють в товстий кишечник, то втрачають рухливість і трансформуються в цисти, а ті, в свою чергу, виділяються назовні з калом. Цисти характеризуються високим рівнем виживання - вони здатні виживати.
Ознаки лямбліозу у дорослих і дітей схожі, але нерідко захворювання протікає без будь-яких симптомів і може бути діагностовано випадково, на тлі іншої хвороби, з приводу якої і проводяться діагностичні заходи.
Найчастіше хворіють діти - в основному від 1 до 4 років життя. Вони часто смокчуть пальці, на яких скупчилися лямблії.
Лямбліоз проявляється такими симптомами, як:
-
ниючі болі в верхніх відділах частини живота або навколо пупка;
-
диспепсичні явища (здуття живота, нудота, потяг до блювання, порушення стільця (запори або проноси);
-
порушення з боку шкіри (дерматити);
-
порушення загального стану організму (загальна слабкість, швидка стомлюваність, погіршення апетиту, безпричинна дратівливість, регулярні головні болі).
Тривале порушення процесів травлення небезпечно тим, що в організм надходить недостатня кількість поживних речовин, страждають всі органи і тканини.
При появі такої симптоматики пацієнт повинен поспішити на прийом до лікаря. Найбільш інформативними в діагностиці лямбліозу є лабораторні методи дослідження., після яких лікар призначає лікування.
В основі профілактики захворювання лямбліоз лежать:
-
обробка овочів і фруктів перед вживанням;
-
дотримання особистої гігієни;
-
заборона вживання води з відкритих водойм.
З метою діагностики яйць та цист гельмінтів звертайтеся за адресою м.Косів, провул. Шевченка. 10 , Косівсько-Верховинський міжрайонний відділ
« ІФОЦКПХ МОЗ»
Фельдшер лаборант - Андрійчук С.М.- тел..0679240823
-Яйця гельмінтів, личинки гельмінтів ( біоматеріал) - за одне дослідження - 88, 0 грн.
-Цисти кишкових найпростіших ( біоматеріал)- за одне дослідження - 117, 0 грн.
???????