Чи вживаєте алкоголь для заспокоєння нервів або зняття стресу? Чи виникають думки про алкоголь, коли маєте певні неприємності або ж погано почуваєтеся?

Алкоголь справді поширений спосіб, у який люди намагаються заспокоїтися, тобто змінити свою реакцію на стрес. Тільки далеко не всі в цьому зізнаються відкрито, ще й самим собі.

«Як же я зніматиму стрес без алкоголю?» — може виникнути запитання. Насправді алкоголь не «знімає стрес» і не заспокоюєвін може зняти гальмівний контроль і зменшити відчуття небезпеки, та згодом настане ще більша тривожність. Так, алкоголь посилює тривожність, псує якість сну, і стає на заваді пошуку справді корисної стратегії заспокоїтися.

До того ж навіть невеликі дози алкоголю викликають зниження концентрації уваги і погіршення якості розумової діяльності.

Способи подолання стресу, які не шкодять здоров’ю:

• прогулянка

• сон

• теплий душ чи ванна

• йога

• музика

• серіали

• ароматні ванни

• масаж

• чаювання

•  інша діяльність, яка приносить спокій і радість саме Вам.

Продукти, які допомагають заспокоїти нерви:

• Зелені листові овочі. Додавайте до основних страв зелений салат, руколу, шпинат у якості гарніру;

• Базилік. Його можна вживати сирим, у вигляді трав’яного чаю, соусу, заправки для салатів;

• Пшеничні висівки, нешліфований рис, вівсянка, пшоно, гречка. Вживання вівсянки поповнює запас енергії, допомагає боротися з занепокоєнням;

• Чорний шоколад, какао. 40 грамів шоколаду на день допомагають долати стрес;

• Лимони. Цитрусові покращують настрій та насичують організм поживними речовинами;

• Ромашка. Ромашковий чай корисно вживати перед сном, адже він підвищує в організмі рівень гліцину, амінокислоти, що заспокоює нервову систему.

Нагадуємо, що алкоголь шкідливий в будь-якій дозі!

Запрошуємося долучитися до анонімного  онлайн-опитування  «Скринінг рівня вживання  алкогольних напоїв серед населення Івано-Франківської області» за посиланням:   https://docs.google.com/forms/d/1COySAPFvhQKsUN5cTSRL8UfNXdLD3_6ZsfaO1cGqm_M/edit