Оперативна інформація  щодо захворюваності на грип, ГРВІ  і  COVID -19 по Косівському районі

У жовтні в Україні почався епідемічний сезон, тобто серед населення зростає кількість респіраторно-вірусних сезонних захворювань таких як ГРВІ, COVID-19 та грип. Вірус грипу підстерігає нас всюди: у закладах охорони здоров’я, транспорті, супермаркетах, аптеках – у всіх місцях масового скупчення людей. Джерело інфекції — хворий із клінічно вираженою чи безсимптомною формою хвороби. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – це, в середньому, 7 днів. Шлях передавання інфекції — повітряно-краплинний.

З початку епідсезону у Косівському районі всього захворіло 3989 осіб, в т. ч. 333 осіб, що мали лабораторно підтверджені випадки COVID-19, серед захворілих  2578 дітей ( в основному школярі), що становить 65 % від усіх захворівших.  Також лабораторно підтверджено 34 випадків захворюваності на грип В і А серед дорослого  та дитячого населення ( 4 дітей віком до 17 років).  Було госпіталізовано 418 осіб, в т. ч. 185 дітей. Зареєстровано 3 летальних випадки внаслідок COVID-19.

Згідно щотижневого моніторингу захворюваності населення на гострі респіраторні вірусні інфекції серед мешканців Косівського району за поточний тиждень (12-й з 18.03.2024р. по 24.03.2024р.)  захворіло всього 115 осіб  проти  101 випадків за попередній тиждень –  у структурі питома вага дітей віком до 17 років склала  71 % - 82  осіб  проти 70  захворівших дітей попереднього тижня.

Серед дитячого населення розподіл хворих за віковими группами наступний: 0-4 роки – 21,7 %, 5-14 років –  41,7 %, 15-17 років –   8,7%; серед дорослого населення: 18-29 років – 9,6 %, 30-64 років – 12,2 %, 65 і старше – 6,1 %. Госпіталізовано всього 9 осіб, з них – 5дітей у порівнянні з попереднім тижнем  -  госпіталізовано 12 осіб, з них 7 дітей.

По Косівському районі  від початку епідсезону проти грипу вакциновано 258 осіб.     Найкращий спосіб вберегтися від грипу — щорічна вакцинація. Вакцинуватися проти грипу можна не лише на початку, а й упродовж усього епідсезону. Щеплення проти грипу насамперед потрібно отримати особам з груп ризику: медичним працівникам, вагітним жінкам, дітям від 6 місяців, літнім людям, людям із хронічними захворюваннями.

Нагадаємо, що вакцинація проти грипу не захищатиме від COVID -19 й навпаки.

Бережіть себе, вакцинуйтеся вчасно.