Стан атмосферного повітря і неінфекційна захворюваність

           Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) констатує, що забруднення повітря призводить до збільшення захворюваності та смертності в світіЩороку в світі від забруднення повітря передчасно помирають мільйони людей. Ще кілька мільярдів щодня змушені дихати насиченим пилом та отруйними сполуками повітрям. Загалом близько 90 відсотків дітей проживають у містах, де повітря забруднене різними шкідливими речовинами.

            Спеціалістами відділу щоквартально проводиться вимірювання рівня шкідливих речовин в атмосферному повітрі на перехрестях автомобільних доріг.На території Косівського та Верховинського районів не зафіксовано перевищення ГДР шкідливих речовин.

             Джерела забруднення навколишнього середовища :

промислові підприємства,

транспорт,

побутове сміття,

гербіциди, нафтові розливи у водоймах,

пожежі, стихійні явища.

           Виявлено, що поряд зі збільшенням концентрації шкідливих речовин в атмосферному повітрі  спостерігалося зростання рівнів захворюваності населення, у тому числі хворобами органів дихання, систем кровообігу, хворобами алергічного походження.

            В Україні негативного впливу атмосферних забруднень зазнає близько 17 млн. осіб, або 34% всього населення. Вади розвитку дітей у містах із  забрудненням навколишнього середовища  трапляються в 3— 4 рази частіше, ніж у відносно чистих, хвороби органів дихання реєструються удвічі частіше, загальний рівень захворюваності населення на 25—40% вищий, вищий також рівень алергічних, онкологічних, серцево-судинних, генетичних та інших захворювань

  Бережіть своє здоров’я та   навколишнє середовище  в чистоті !!!

Фото без опису