Про дитяче ментальне здоров’я 

   Під час війни ментальне здоров'я дітей дуже страждає. Війна по-різному впливає на дітей.

Найчастіше діти зіштовхуються з такими проблемами, як:

-Нестача предметів першої необхідності основних ресурсів (належне житло, місця відпочинку, їжі та води). Це ускладнює створення адекватних умов для дітей.

-Песимістичні емоції. Один з основних наслідків війни - це втрата надії.

-Розлука сімей. Під час війни багато членів сім'ї гинуть або ворог бере їх в полон.

-Втрата членів сім'ї - значний стрес або занепокоєння для дітей.

 

Як розвивати дитяче ментальне здоров'я під час війни:

- Подбайте про себе та свій емоційний стан (спокійні батьки = спокійна дитина)

- Озвучуйте плани дій для збереження життя та здоров‘я в умовах війни. Наприклад, коли тривога, то ми йдемо у підвал, бо там безпечно і так далі. При цьому використовуйте слова "безпека" та "безпечно", так у дитини в голові будуються нові асоціації з цими словами.

-Говоріть з дитиною про її емоції та переживання, почуття і зробити так, щоб вони відчували себе комфортно (особливо під час війни).Дайте зрозуміти, що її емоціїце нормальна реакція на ці обставини. Наприклад, боятисяце нормально, страх — відповідає за наш інстинкт самозбереження і  так далі. Заохочуйте дітей говорити про свої почуття (не важливо добрі чи погані).

Будьте обережні під час розмов з дітьми (не піднімайте питання сімейних, фінансових проблем, хвороб). Часто діти дуже напружуються через такі речі. Якщо ви хочете поділитися цим, то будьте делікатними і скажіть їм, що іноді справлятися з такими ситуаціями це нормально.

 

-Навчайте дітей вирішувати різноманітні завдання.

 

-Проявляйте любов та турботу до дітей.

 

-Ставте питання про їхні інтереси та заняття.

 

-Хваліть дитину щоразу, коли вона має прогрес або успіхи у певній задачі.

 

-Надайте їм достатньо часу для ігор та фізичної активності (звісно при сприятливій безпековій ситуації).

 

-Слідкуйте за тим, скільки часу проводять ваші діти перед екраном гаджетів.

Ви повинні знати, з ким вони взаємодіють в інтернеті та соцмережах.

 

-Навчіть своїх дітей способам розслаблення, коли вони стресують. Це може бути глибоке дихання, йога, відпочинок на самоті або прогулянка.

 

-Спостерігайте за дитиною та змінами в її емоційному стані, або поведінці. Особливо, якщо дитина стала свідком вибуху, або іншої травмуючої події. -Якщо дитина змінилась, стала більш активною та неслухняною, або навпакинезвично тихою, стала хвилюватися за здоров‘я своє або батьків, погано спить, бачить часті кошмари, відмовляється від їжі, або навпакипереїдає, то в такій ситуації краще звернутися за допомогою до кваліфікованого психолога.

 Пам‘ятайте, що у дитини повинно бути дитинство не зважаючи на війну, тож намагайтесь проводити час з позитивом та  залучайте дитину до різноманітних активностей.

Фото без опису