Куріння є поширеною звичкою серед різних груп населення, в тому числі серед жінок, підлітків і навіть дітей.

Нікотинова залежність – серйозна небезпека для здоров’я, так як, перш за все, знижується опірність організму курця до нових захворювань і ускладнюється перебіг вже наявних хвороб.

Куріння спричиняє багато різних захворювань та хвороб, таких як:

-хвороби дихальних шляхів та астма;

-онкологічні захворювання різних частин тіла та органів: ротової порожнини, гортані, стравоходу, трахеї, бронхів, легень, шлунку, підшлункової залози, нирок, товстої кишки, сечового міхура, шийки матки та спинного мозку;

-коронарна хвороба серця, інфаркти та інсульти;

-остеопорози;

-катаракта та сліпота;

-парадонтози;

-захворювання судин, аневризма аорти;

-безпліддя, імпотенція.

Існують такі види паління:

  • активне паління – це  свідомий (інколи не свідомий) вибір, чого не можна сказати про пасивне куріння;

  • пасивним палінням називають процес, коли люди, які вдихають вторинний тютюновий дим, що виділяється з сигарети та той дим, що видихає курець.

Саме для того, щоб захистити людей, які не палять від впливу токсичного диму курців, почали облаштовувати спеціальні місця для куріння та заборонили палити у громадських місцях, таких як зупинки, кафе, ресторани тощо, щоб мінімізувати потрапляння людей, які не палять під вплив шкідливих випарів.

У сигаретному диму було виявлено понад 7 000 хімічних речовин або «складових частин диму». Складові частини диму містять серед іншого миш'як, бензол, бензопірен, монооксид вуглецю, важкі метали (наприклад, свинець та кадмій), синильну кислоту та властиві тютюнунітрозаміни.

Безпечного рівня впливу тютюнового диму не існує!

На зміну традиційним сигаретам, прийшли електронні сигарети. Це пристрої, функція яких — випаровувати і доставляти в легені користувача хімічну суміш, яка містить нікотин, пропіленгліколь та інші речовини.

   Проте, не варто забувати, що батьки теж своїм прикладом спонукають своїх дітей до певного способу життя. Якщо батьки активні курці, то 90% що їхні нащадки теж палитимуть. 

Відмова від куріння – це процес, який потребує певних зусиль та часу.Паління та його вплив на організм людини стали сьогодні і медичною проблемою, тому варто замислитись: запалювати цигарку, чи зберегти своє і довколишніх здоров’я.

Фото без опису