Експортні можливості Прикарпаття

та сусідніх областей

Головне управління статистики в Івано-Франківській області інформує.  За I квартал 2023 року обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності Прикарпаття становили 153,5 млн.дол. США або 56,6% порівняно з I  кварталом  2022 року, імпорту – 124,4 млн.дол. США або 56,5%, відповідно. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 29,1 млн.дол. США. Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 1,23. Упродовж січня–березня 2023 року зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами із 91 країни світу, експортні поставки здійснювалися до 60 країн.

У товарній структурі експорту Івано-Франківщини найбільшу частку займали машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання (26,9%), при чому у порівнянні з I кварталом 2022 року обсяг експорту цих товарів збільшився на 9,2%, а також продукти рослинного походження (23,5%), експортні поставки яких зросли у 3,1 раза. Значними були й обсяги експорту деревини і виробів з деревини (17%), недорогоцінних металів і виробів з них та мінеральних продуктів ( по 6,5%).

Серед регіонів України за обсягами експорту товарів у I кварталі поточного року Івано-Франківщина посіла 21 місце. У цілому за цей період суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності України було експортовано товарів на 10,3 млрд.дол. США.

Серед сусідніх областей нашого краю найбільшим експортером була Львівщина, обсяги експорту якої склали 810 млн.дол. США (3 місце серед регіонів країни) та Закарпатська область – 424,3 млн.дол. США  (6 місце). Підприємствами Тернопільської та Чернівецької областей здійснено експортні поставки відповідно на 228,8 та 64,2 млн.дол. США, що відповідає 14 та 22 місцям.

Основними групами товарів, які експортувалися із цих областей, були продукти рослинного походження, частка яких коливалась від 17,7% у структурі експорту Львівської області до 54,2% – Тернопільської, машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання – у Тернопільській (13,5%), Львівській (18,8%) та Закарпатській (44,6%)  областях.  Значними були й обсяги експорту деревини і виробів з деревини із Чернівецької області  (16,8%) та готових харчових продуктів та жирів і олії тваринного або рослинного походження із Львівщини (12,6% та 11,7% відповідно).