ОХТИРКА - містечко на Сумщині, яке опинилось в оточенні російських військ на початку вторгнення. Враховуючи стратегічне значення цього напрямку, бої за Охтирку є окремою сторінкою оборонних боїв у ході російського вторгнення в Україну.

Через стратегічне розташування Охтирки її захоплення було дуже важливим для російського командування. У разі захоплення містечка для російських окупаційних військ відкривався прямий шлях на Полтаву і Миргород, через Гадяч на Київ, а також на південь у бік Харкова. Попри запеклі бої, облоги та обстріли місто не скорилося окупантам і було нагороджено званням "міста-героя".

Ми бачили, як і голіруч українці намагались зупинити техніку ворога. Мільйони таких прикладів опору забезпечили те, що українці у єдності вистояли і почали звільняли нашу землю. Кожен цивільний поруч з нашими військовими, прикордонниками, та іншими героями пліч-о-пліч визволяли свої домівки, свої міста та села від окупантів.

#МістаГероїв