5 лютого 2015 року Верховною радою України прийнято Закон України №160 – VIII «ПРО ПРОБАЦІЮ». Цю дату прийнято вважати професійним святом працівників уповноважених органів з питань пробації.

 

ЩО ТАКЕ ПРОБАЦІЯ?

Пробація – це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань не пов’язаних з позбавленням волі та забезпечення суду інформацією, що характеризує особу обвинуваченого.

Суб’єктами пробації є особи, які обвинувачуються у вчиненні злочину та стосовно яких отримано ухвалу суду про складення досудової доповіді, а також особи визнані винними у вчиненні кримінального правопорушення вироком суду та яким призначено покарання у виді, штрафу, позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, громадських та виправних робіт, також особи звільнені від призначеного покарання з випробуванням.

Також на органи пробації покладено виконання адміністративних стягнень у виді громадських, виправних та суспільно корисних робіт.

Метою пробації є забезпечення безпеки громади, шляхом виправлення засуджених, а також запобігання вчинення ними повторних кримінальних правопорушень.

Завдяки Збройним силам України, робота Косівського районного сектору пробації, під час воєнного стану мало чим відрізняється від роботи в мирний час.

В своїй роботі Косівський районний сектор філії Центру пробації в Івано-Франківській області тісно взаємодіє із судовими та правоохоронним органами, територіальними громадами, службою зайнятості, Центром надання безоплатної правової допомоги.

Повноваження Косівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області поширюються на 5 територіальних громад Косівського району: 

  • Косівська міська рада;
  • Яблунівська та Кутська селищні ради;
  • Рожнівська та Космацька сільські ради.