Лямбліоз - це інфекційна патологія, яку викликають лямблії - найпростіші, що паразитують в тонкому кишечнику. Тому своєчасна діагностика лямбліозу у дітей і дорослих надзвичайно важлива.

   Розрізняють дві форми існування лямблій:

  •  рухома (вегетативна);

  •  нерухома (циста).

   Зараження лямбліями кишечника відбувається  при вживанні продуктів, заражених цистами, води (найчастіше це фрукти, овочі і ягоди, які обробили термічним способом), через недотримання гігієни (забруднені руки та побутові предмети).

   Потрапивши в травну систему, лямблії відразу спрямовуються в тонкий кишечник, де дратують слизову, викликаючи її запалення. Якщо вони потрапляють в товстий кишечник, то втрачають рухливість і трансформуються в цисти, а ті, в свою чергу, виділяються назовні з калом. Цисти характеризуються високим рівнем виживання - вони здатні виживати.

   Ознаки лямбліозу у дорослих і дітей схожі, але нерідко захворювання протікає без будь-яких симптомів і може бути діагностовано випадково, на тлі іншої хвороби, з приводу якої і проводяться діагностичні заходи.

   Найчастіше хворіють діти - в основному від 1 до 4 років життя. Вони часто смокчуть пальці, на яких скупчилися лямблії.

   Лямбліоз проявляється такими симптомами, як:

  •  ниючі болі в верхніх відділах частини живота або навколо пупка;

  •  диспепсичні явища (здуття живота, нудота, потяг до блювання, порушення стільця (запори або проноси);

  •  порушення з боку шкіри (дерматити);

  •  порушення загального стану організму (загальна слабкість, швидка стомлюваність, погіршення апетиту, безпричинна дратівливість, регулярні головні болі).

   Тривале порушення процесів травлення небезпечно тим, що в організм надходить недостатня кількість поживних речовин, страждають всі органи і тканини.

   При появі такої симптоматики пацієнт повинен поспішити на прийом до лікаря. Найбільш інформативними в діагностиці лямбліозу є лабораторні методи дослідження., після яких лікар призначає лікування.

   В основі профілактики захворювання лямбліоз лежать:

  •  обробка овочів і фруктів перед вживанням;

  •   дотримання особистої гігієни;

  •   заборона вживання води з відкритих водойм.

 

 

  З метою діагностики яйць та цист гельмінтів звертайтеся за адресою м.Косівпровул. Шевченка. 10 , Косівсько-Верховинський міжрайонний відділ

« ІФОЦКПХ МОЗ»

  Фельдшер лаборант  - Андрійчук С.М.-    тел..0679240823

 

-Яйця гельмінтів, личинки гельмінтів ( біоматеріал) -  за одне дослідження -  88, 0 грн.

 

-Цисти кишкових найпростіших ( біоматеріал)- за одне дослідження -  117, 0 грн.

Фото без опису???????