Фото без описуПротягом тижня з 5 по 12 вересня 300 переможців з 25 регіонів України у Міжнародному Дитячому Центрі «Артек» відбувся фінал Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей «Олімпійське лелеченя»-«Olympic Moves». Цей проект став можливим завдяки Національному олімпійському комітету України за підтримки компанії «Кока-Кола». Як переможець третього (обласного) етапу Івано-Франківщину на цьому заході представляла команда «Гуцулики» Яблунівської школи. Розпочався він з урочистої церемонії відкриття, на яке завітали почесні гості – президент Національного олімпійського комітету України, олімпійський чемпіон Герой України Сергій Бубка, Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, голова Київського міського відділення НОК Павло Костенко, олімпійський чемпіон Вадим Гутцайт, директор МДЦ «Артек» Сергій Капустін, директор Олімпійської академії України Валентина Єрмолова. Кожен з них побажав учасникам і далі дружити зі спортом та залишатись такими ж активними, цілеспрямованими і розумними олімпійцями.

Слова підтримки фіналістам висловили і уславлені спортсмени – олімпійці: Валерій Андрійцев (вільна боротьба), Олена Садовнича (стрільба з лука), Анна Безсонова (художня гімнастика), Ілля Кваша (стрибки у воду), Олена Яценко (гандбол), Юлія Левченко (легка атлетика), Богдан Ядов (дзюдо) і Анастасія Гожва (фігурне катання). Все на церемонії відкриття було як на справжніх Олімпійських іграх – і парад відкриття, і підняття прапорів, проголошення клятв учасником, тренером і суддею й звісно – запалення олімпійського вогню. На учасників Всеукраїнського заходу чекало чимало цікавих проектів – зустрічі з відомими спортсменами, тренінги, вікторини, але всі, мабуть, з нетерпінням чекали початку спортивних стартів. Розпочалися вони з першого змагального випробовування – «Презентації команд». Художньо-мистецьке театралізоване дійство з елементами олімпійського руху мало тривати не більше 3 хвилин. Чого тільки не демонстрували учасники команд, щоб сподобатися суддям – складали «піраміди», танцювали, співали, використовували елементи з різних видів спорту. Прекрасні костюми, чіткість виконання вправ, оригінальність та злагодженість команди найбільше впливали на результат. Наша команда сподівалась потрапити до першої десятки, але нам вдалося перевиконати план, здобувши четверте місце. Таке ж місце команда посіла і в другому випробовуванні – вікторині «Знавець олімпійського спорту», перша частина якої проходила у формі тестування (усі учасники команди відповідали на сім питань, причому для кожного учасника питання були різними), а друга у вигляді «Брейн-рингу». Тут на нас чекало велике розчарування, адже в додатковому запитанні за вихід до призової трійки ми  поступилися супернику лише через те, що на мить пізніше натиснули кнопку. Але справжнє розчарування нас чекало у третьому виді змагань – спортивній естафеті. Здавалося, що нічого не помішає нам потрапити до вісімки кращих команд за результатами попередньої кваліфікації, адже всі учасники душе швидко і вміло долали свої етапи. Та на останньому фінішному етапі, коли потрібно було закинути мяч від фітнесу у баскетбольне кільце, сталося щось неймовірне – мяч вперто не хотів падати в кошик (довелося його кидати аж чотири рази, а це 20 з лишнім секунд). У підсумку – 18 місце. Таке буває в спорті! Ну що тут поробиш? Але ми  любимо спорт за його непередбачуваність. Про те в останньому виді програми (волейболі), наші  юні «олімпійці» виходили на кожну гру як на останній бій і, здобувши кілька яскравих перемог, потрапили до квартету найсильніших команд з волейболу. Знову – четверте  місце. Якась магія четвірки для нас на цих змаганнях.

У підсумковому протоколі команда Яблунівської школи здобула почесне третє місце. І цей успіх не випадковий, адже упродовж всіх днів нашими незмінними складовими успіху були працьовитість, наполегливість, творчість, дружба та воля до перемоги.

Всі переможці та призери у 4-х видах програми – «Презентація команд», «Олімпійська вікторина», «Комбінована естафета», «Волейбол» отримали заслужені нагороди – кубки, медалі, дипломи відповідних ступенів, набір учасника «OlympicMoves», а також футболки, шорти і кепки від офіційного екіпірувальника Олімпійської збірної компанії «PEAK» й сертифікати на отримання тенісного столу, універсальних воріт та набору для гри у флорбол відповідно від занятих місць. Відповідні призи отримали і команди, які посіли перші три місця у загальнокомандному заліку. «Бронза» – у представників Івано-Франківщини і Дніпропетровщини, друге місце – у команди з Вінницької області, а переможцем заліку стала команда з Донеччини.

Цьогорічний Всеукраїнський фінал виявився свого роду новаторським. По-перше, до змагальної програми був внесений волейбол, а по-друге, вперше разом з членами команди, до «Артеку» завітали і «Юні лідери», які стали дійсно опорою і підтримкою для своїх команд та помічниками – для педагогів-організаторів й оргкомітету. Насамкінець хочеться привітати всіх учнів Яблунівської школи – учасників змагань з дивовижним успіхом та побажати їм міцного здоров’я, успіхів у навчанні та нових спортивних звершень.

Вчитель фізичної культури, тренер команди Віталій Абрам’юк